ترمیم دندان

/ترمیم دندان
ترمیم دندان۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۹:۰۳:۴۹

ترمیم دندان به روشهای مختلفی انجام می شود، که دندانپزشک می تواند دندانهای از دست رفته را جایگزین و یا قسمتهای از دست رفته ساختار دندان را ترمیم کند. ساختار دندان به دلیل پوسیدگی، وخیم بودن ترمیم قبلی و یا شکستگی دندان، ممکن است از دست برود. نمونه هایی از ترمیم شامل موارد زیر است:

  • ­پر کردن رایج ترین نوع ترمیم دندان است. دندانها را می توان با مواد آمالگام (نقره ای و یا طلایی رنگ) و یا مواد همرنگ دندان که به آن پر کننده های رزین کامپوزیت گفته می شود، ترمیم کرد.
  • روکش ها یک “کلاهک” به شکل دندان هستند که برای بازگرداندن شکل و اندازه، استحکام، ظاهر، برای نگه داشتن یک بریج در محل یا پوشاندن یک ایمپلنت دندانی استفاده می شوند.
  • بریج ها دندانهای کاذبی هستند که برای پر کردن شکاف ایجاد شده توسط یک یا چند دندان از دست رفته طراحی شده اند. بریج ها یا پل ها را می توان از هر دو طرف به روکش ها متصل نمود و به طور دائمی در محل قرار داد.
  • ایمپلنت ها ریشه دندان جایگزین هستند. ایمپلنت در واقع یک پیچ وچک از جنس فلز است که در استخوان فک در قسمتی قرار داده می شود که دندان آن از دست رفته باشد. سپس با یک دندان جایگزین به نام تاج پوشانده می شود.
  • دندان مصنوعی جایگزینی قابل جابجایی برای دندانهای از دست رفته و بافتهای اطراف است. آنها از رزین آکریلیک ساخته شده اند که گاه با اتصالات فلزی ترکیب می شوند. پروتزهای کامل تمام دندان ها را جایگزین می کند. پروتزهای جزئی زمانی استفاده می شوند که برخی از دندانهای طبیعی باقی مانده باشند و توسط قلاب های فلزی به دندانهای طبیعی متصل شوند.

restoration

برچسب های سایت

water flossing water flossing چیست ارتودنسی دندان استفاده از نخ دندان حین درمان ارتودنسی ایمپلنت دندان ایمپلنت های دندانی بهترین دندانپزشک زیبائی بهترین دندانپزشک زیبائی ترمیمی بهترین دندانپزشک زیبائی ترمیمی در سعادت آباد بهترین دندانپزشک زیبائی در سعادت آباد بهترین دندانپزشک کودکان بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد بهترین دکتر ارتودنسی بهترین دکتر ایمپلنت دندان بهترین دکتر زیبائی دندان بهترین زمان استفاده از نخ دندان بهترین کلینک دندانپزشکی تکنیک های استفاده از نخ دندان جراحی دندان عقل درمان پوسیدگی دندان دندان عقل دندانپزشکی ترمیمی در تهران دندانپزشکی ترمیمی سعادت آباد دندانپزشکی زیبائی دندانپزشکی زیبائی سعادت آباد دندانپزشکی کودکان سعادت آباد دکتر رضا ناصری دکتر سید رضا ناصری دکتر سید رضا ناصری دندانپزشک دکتر ناصری دکتر ناصری دندانپزشک روکش دندان سوپر فلاس طریقه استفاده از نخ دندان عصب کشی دندان فلاس تریدر مراقبت از دندانهای شیری نخ دندان نخ دندان حین درمان ارتودنسی همه چیز درباره نخ دندان پوسیدگی دندان کشیدن دندان عقل کلینیک دکتر ناصری کلینیک دکتر ناصری سعادت آباد کلینیک دکتر ناصری شهرک غرب