لثه درمانی

/لثه درمانی
لثه درمانی۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۹:۰۴:۵۰

پریودنتولوژی(لثه درمانی) مطالعه سیستم تخصصی بافتهای سخت و نرم است که تکیه گاهی برای دندانهای شما است و موقعیت آنها را در فک حفظ می کند. واژه Periodontium (پیرا دندان) یک اصطلاح یونانی است. پیرادندان دارای عملکردهای بسیار مهمی است: دندان ها را به فک متصل می کند. در حین گاز زدن و جویدن مانند کمک فنر عمل می کند و بنابراین در جلوگیری از آسیب دیدن دندان ها در اثر فشار بیش از حد کمک می کند. دندانها را در وضعیت پایدار در داخل فک ها نگه می دارد به طوری که آنها در حین جویدن به صورت موثر عمل کنند. این بافت از چهار جز اصلی تشکیل شده است:

  • لثه
  • الیاف پریودنتال (PDL)
  • سمنتوم
  • آلوئولار بون پراپر

چرا پریودنتولوژی (لثه درمانی) مهم است؟

دهان به عنوان آینه ای از وضعیت عمومی بدن شما دیده می شود. وضعیت پریودنتال ما اغلب می تواند بیش از آنچه که به صورت محلی در لثه ها اتفاق می افتد، به ما بگوید. اگرچه پیوره (یا پیرادندان‌آماس، بیماری بافت‌های اطراف دندان است این بیماری عفونتی است در ناحیه لثه‌ها و سایر نسوج نگه‌دارنده دندان که از پای دندان‌ها خونابه می‌آید و دهان بد بو و عفونی می‌شود) همیشه با تجمع پلاک بر روی دندان ها ایجاد می شود، اما بیماری هایی که بر روی جاهای دیگر بدن موثر هستند، به بیماری های سیستمیک معروف می باشند و می توانند ساختارهای پشتیبان دندان ها را تضعیف کنند.

همچنین برخی از اختلالات جدی قبل از اینکه در هر قسمت دیگر بدن مشهود باشد، خود را در دهان نشان می دهد. بنابراین، گاهی اوقات این اتفاق می افتد که یک متخصص پریودنتیست اولین کسی است که هنگام معاینه دهان بیمار علائم بیماری عمومی مانند دیابت یا اختلالات خونی را تشخیص می دهد. به دلیل این ارتباط با سلامت عمومی و همپوشانی با سایر رشته های پزشکی، پریودنتولوژی یا لثه درمانی را می توان به عنوان یکی از شاخه های جامع دندانپزشکی در نظر گرفت.

شرایط پزشکی مؤثر بر پیرادندان:

  • مشکلات حاد مانند افتادگی لثه ، التهاب لثه.
  • اشکال تهاجمی بیماریهای پریودنتال
  • مشکلات مخاطی
  • بیمارانی با دندانهای از دست رفته که نیاز به پیوند استخوان و ایمپلنت دارند.

برچسب های سایت

water flossing water flossing چیست ارتودنسی دندان استفاده از نخ دندان حین درمان ارتودنسی ایمپلنت دندان ایمپلنت های دندانی بهترین دندانپزشک زیبائی بهترین دندانپزشک زیبائی ترمیمی بهترین دندانپزشک زیبائی ترمیمی در سعادت آباد بهترین دندانپزشک زیبائی در سعادت آباد بهترین دندانپزشک کودکان بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد بهترین دکتر ارتودنسی بهترین دکتر ایمپلنت دندان بهترین دکتر زیبائی دندان بهترین زمان استفاده از نخ دندان بهترین کلینک دندانپزشکی تکنیک های استفاده از نخ دندان جراحی دندان عقل درمان پوسیدگی دندان دندان عقل دندانپزشکی ترمیمی در تهران دندانپزشکی ترمیمی سعادت آباد دندانپزشکی زیبائی دندانپزشکی زیبائی سعادت آباد دندانپزشکی کودکان سعادت آباد دکتر رضا ناصری دکتر سید رضا ناصری دکتر سید رضا ناصری دندانپزشک دکتر ناصری دکتر ناصری دندانپزشک روکش دندان سوپر فلاس طریقه استفاده از نخ دندان عصب کشی دندان فلاس تریدر مراقبت از دندانهای شیری نخ دندان نخ دندان حین درمان ارتودنسی همه چیز درباره نخ دندان پوسیدگی دندان کشیدن دندان عقل کلینیک دکتر ناصری کلینیک دکتر ناصری سعادت آباد کلینیک دکتر ناصری شهرک غرب