ایمپلنت دندان

/ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۵:۱۹:۰۷

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت، کاشت پیچی از جنس تیتانیوم در استخوان فک می باشد که جایگزینی برای دندان های از بین رفته است. برخی از ایمپلنت ها به صورت یک تکه هستند و در برخی دیگر، تاج و ریشه توسط پیچ به هم متصل می شوند. در این فرآیند ابتدا فیکسچر ایمپلنت قرار داده می شود ، سپس پروتز دندان اضافه می شود. قبل از اینکه پروتز دندان (دندان ، پل یا دندان مصنوعی) به ایمپلنت بچسبد که پروتز دندان یا تاج نگه داشته شود. زمان بهبودی برای استخوان سازی  در افراد مختلف متفاوت اما ضروری است.

سن مناسب برای ایمپلنت:

در سنین پایین تر از ۱۸ سالگی کاشت ایمپلنت قابل انجام است ولی باید پروتز ایمپلنت بعد از ۱۸ سالگی تعویض شود تا اندازه آن با دندان های مجاور تناسب داشته باشد. همچنین امکان مختل شدن رشد استخوان فک در ناحیه ایمپلت می شود. لذا توصیه می شود بعد از سن ۱۸ سالگی و تکامل رشد اسکلت صورت کاشت انجام شود.

ایمپلنت4

مزایای کاشت ایمپلنت:

بهبود ظاهر دندان:این ایمپلنت ها مانند دندانهای خودتان به نظر می رسد و چون جایگزین ریشه های دندان می شوند ، دائمی هستند.

بهبود در صحبت کردن: با وجود پروتزهای ضعیف ، دندانها می توانند درون دهان بچرخند و صحبت کردن را سخت کنند. کاشت دندان به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی از لغزش دندان ها صحبت کنید.

آسودگی خاطر: از آنجا که ایمپلنت ها به جزئی از بدن شما تبدیل می شوند ، مشکلات دندان مصنوعی  را از بین می برد.

آسودگی در خوردن و آشامیدن: کشیدن دندان می تواند جویدن را مشکل کند. ایمپلنت مانند دندانهای شما عمل می کند و این امکان را به شما می دهد که هر غذایی را بدون هیچ گونه درد و اطمینان بخورید.

بهبود اعتماد به نفس: کاشت دندان می تواند لبخند شما را بازگرداند و سبب می شود که شما احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

بهبود سلامت دهان و دندان: کاشت ایمپلنت نیازی به کاهش دندانهای دیگر ندارد. از آنجا که دندانهای مجاور برای حمایت از کاشت تغییر نمی کنند ، بیشتر دندانهای خودتان دست نخورده باقی مانده و باعث بهبود سلامت طولانی مدت دهان می شود. ایمپلنت های مجزا همچنین باعث بهبود دسترسی بین دندانی و بهبود بهداشت دهان می شوند.

دوام طولانی مدت: ایمپلنت ها بسیار بادوام هستند و با مراقبت خوب،  طول عمر بالایی دارند.